designday
» » Танец - 65 Години Ансамбл За Народни Игри И Песни На Македонија - Танец

Танец - 65 Години Ансамбл За Народни Игри И Песни На Македонија - Танец FLAC album

Дојди, Дојди, Мало Моме (as Душица Бојаџиева) Танец - 65 Години Ансамбл За Народни Игри И Песни На Македонија - Танец ‎(CD, Comp + DVD-V, Comp).

On this page you can listen to mp3 music free or download album or mp3 track to your PC, phone or tablet.

All about Сонот на првите автори by Национална установа ансамбл за народни игры и песни на Македония Танец.

Ансамбл за народни песни и игри на Македонија „Танец.

Ансамбл Свилен Конац - Добро Вече Госпођице free download.

Сплет на песни и игри од источна Македонија - ансамбл Орце Ни. .Почитувани, ансамблот за народни игри и песни „Орце Николов врши упис на нови членови во детските групи на возраст од 5 до 14 години. Сите заинтересирани може да се јават на 077-577-595 Наташа и 070 349 349 Марјан. 8 August 2017 ·. ВИДЕО: Македонско оро ечи низ светот - играорците приредија спектакл на отворањето на Суперкупот! Град Скопје моментално е центарот на светот, поради европскиот Суперкуп на УЕФА меѓу екипите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Ансамбл За Народни Игри И Песни На Македонија - Танец Скопје - Тешкото Teshkoto flac download. The Residents - The W B Album.

Macedonian and English. en The Tanec folklore dance ensemble from Macedonia is launching its summer tour, which includes performances in Albania, Croatia, Slovenia and Serbia-Montenegro. mk Фолклорниот ансамбл " Танец " од Македонија ја започна својата летна турнеја, која вклучува настапи во Албанија, Хрватска, Словенија и Србија и Црна Гора. Showing page 1. Found 3 sentences matching phrase "Tanec".

Зора Дремпетич - Югославски Народни Песни. ALbum Title: Югославски Народни Песни. Singer: Зора Дремпетич. Short Info: Category: Folk, World, & Country Style: Year: 1968. RAR FLAC album: 1717 mb. Formats

Tracklist Hide Credits

Компилација Од Народни Игри И Песни Од Македонија
CD-1 Разигран Танец
Music By, Arranged By – Милан Завков*
4:48
CD-2 Рум Дум Дум 1:28
CD-3 Пембе
Orchestra – Оркестар Чалaгии*
2:49
CD-4 Дафино Вино Црвено 2:02
CD-5 Дремка Ми Се Дреме 3:25
CD-6 Адана
Drum – Решад Јусуфов*Zurna – Славе Тасевски*, Ѓорѓи Мимчевски*
3:02
CD-7 Болен Ми, Болен Лежи
Lead Vocals – Дивна Гиева*
2:57
CD-8 Ја Излези Стара Мајко
Arranged By – Милан Завков*
4:39
CD-9 По Друм Одам, Мајче
Lead Vocals – Слободанка П. Миленковиќ*
3:05
CD-10 Воденско Оро 2:35
CD-11 Што Сум Чуло Нане 3:18
CD-12 Китен Ми, Китен Девере
Written-By – Ѓорѓи Димчевски*
2:09
CD-13 Не Си Го Продавај Кољо Чифликот 3:09
CD-14 В Село Чешма Градеше 2:20
CD-15 Јано, Јанке 2:23
CD-16 Невеста, Иди Од Вода
Lead Vocals – Дивна Гиева*
2:29
CD-17 Играле Баби По Месечина
Lead Vocals – Дојчин Митевски*, Дончо Ефтимовски*, Трпе Череповски*
2:11
CD-18 Драчевка-Црногорка 2:26
CD-19 Слушам Кај Шумат Шумите 4:06
CD-20 Марие Бела Марие 3:31
CD-21 Го Фанале Клети Турци 3:13
CD-22 Распукала Шар Планина 3:29
CD-23 Црно Му Било Пишано
Arranged By – Љупчо Трајковски Фис*
4:40
CD-24 Дојди, Дојди, Мало Моме
Lead Vocals – Дивна Гиева*, Душица Бојаџиева*Written-By – Ѓорѓи Димчевски*
3:02
Бонус
CD-25 Земјо Македонска
Arranged By – Александар Митевски*, Зоран Џорлев*Lead Vocals – Елена Трајчева*
4:56
Компилација Од Народни Игри Од Македонија
DVD-1 Тешкото
DVD-2 Драчевка
DVD-3 Лазаренки
DVD-4 Малешевка
DVD-5 Чифте Чамче
DVD-6 Невестинско
DVD-7 Осоговка
DVD-8 Калајџиско
DVD-9 Беломорски Бисер
DVD-10 Женско Чамче
DVD-11 Русалии
DVD-12 Пијанец

Credits

 • Arranged By – Ѓорѓи Димчевски* (tracks: CD-2, CD-5, CD-9, CD-10, CD-11, CD-13 to CD-16, CD-18 to CD-22)
 • Design, Concept By, Compilation Producer – Дејан Величковиќ*
 • Other [Song Selection] – Зоран Џорлев*
 • Other [Video Selection] – Горан Дескоски*
 • Product Manager – Горан Десовски*
 • Vocals, Orchestra – Танец*
 • Written-By – Народна* (tracks: CD-2 to CD-11, CD-13 to CD-23, CD-25)

Notes

Целокупниот аудио и видео материјал користен за ова издание е од архивата на ТАНЕЦ

Избор на аудио материјал: Зоран Џорлев - директор на Танец
Пост продукција и изработка на компилацијата: Дејан Величковиќ
Избор на видео материјал и координатор на проектот: Горан Десовски
Дообработна на видео материјалот и DVD креација: Дејан Величковиќ

Концепт и дизајн: Дејан Величковиќ

Limited Edition - Digipak

Barcode and Other Identifiers

 • Matrix / Runout (CD): JUGOTON 002
 • Mastering SID Code (CD): IFPI LY19
 • Mould SID Code (CD): IFPI AAZZ8
 • Mould SID Code (DVD): JUGOTON 003 L0 JUGOTON 003 L1
 • Mastering SID Code (DVD): IFPI LY19
 • Mould SID Code (DVD): IFPI AAZZ1


Танец - 65 Години Ансамбл За Народни Игри И Песни На Македонија - Танец FLAC album
Performer:
Танец
Title:
65 Години Ансамбл За Народни Игри И Песни На Македонија - Танец
FLAC size:
1955 mb
MP3 size:
1160 mb
WMA size:
1441 mb
Released:
Style:
Folk
Rating:
4.3
Other formats:
AAC DXD MMF AHX WMA MP1 MOD
© 2018-2021 Copyrights
All rights reserved. designday.fr | Privacy Policy | DMCA | Contacts