designday
» » Various - 40 Години Радио Телевизија Скопје Народни Песни Од Егејска Македонија

Various - 40 Години Радио Телевизија Скопје Народни Песни Од Егејска Македонија FLAC album

Various ‎– 40 Години Радио Телевизија Скопје Народни Песни Од Пиринска Македонија.

Македонски Народни ПЕСНИ. Да Незагинат Македонските Народни Песни !!!

Песни од Егејска Македонија. ароден вез-Новогодишен концерт.

Слушајте бесплатни радио станици од Македонија на вашиот Андроид телефон во секое време и насекаде.

Label: РТС ‎– ПОР-027 Type: Vinyl, LP, Compilation Country: Yugoslavia Date of released: 1984 Category: Folk, World, & Country Style: Folk. 1477 downloads at 25 mb/s. А1. –Октет Македонија, Народен Оркестар На РТС. Голем Мерак Имам Мамо. А2. –Костадинка Палазова, Народен Оркестар На РТС. Развивај Горо Зелена. А3. –Вокална Група Ѓерѓев, Народен Оркестар На РТС.

Normani Dancing with a Stranger. Phil Collins In the Air Tonight. Frankie Goes To Hollywood - Relax Dr Bob. Радио Рекорд - 1980-е. Jonas Brothers - Sucker. U2 One. Город Кудрово.

Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната. Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin. Video Player is loading.

Рок микс от песни на Дует Ритон (Live).

1960 - Роден е Chris Gibson од Gibson Brothers (1979 UK N. 'Que Sera Mi Vida'). 1937 - Роден е Jerry Keller (1959 UK N. & US No. 14 'Here Comes Summer'). 1997 - Lawrence Payton од Four Tops умира на 59 години од рак на белите дробови. 1963 - UK N. Gerry And The Pacemakers 'I Like It'. 1955 - Роден е Michael Anthony, басист во Van Halen (1984 USА N. & UK N. 'Jump').

Сплет-Песни од Егејска Македонија. Габриела Јанушевска и мешана група- Народен вез-Новогодишен концерт ΑЛΦΑ ΤΒ. Which video topics interest you? Top App Games. by Makedonija Македонија 3 years ago. Petranka Kostadinova - Majka - (Pesna za Lerin).

Tracklist

А1 Октет Македонија*, Народен Оркестар На РТС* Голем Мерак Имам Мамо
А2 Костадинка Палазова*, Народен Оркестар На РТС* Развивај Горо Зелена
А3 Вокална Група Ѓерѓев*, Народен Оркестар На РТС* Ќе Помине Тано
А4 Петранка Костадинова*, Народен Оркестар На РТС* Не Плачи Лено Мори
А5 Вокална Група Бапчорки*, Народен Оркестар На РТС* Чупче Од Онака, Не Се Врти Така
А6 Дувачки Оркестар При КУД Македонија* Машкото Оро
В1 Вокална Група Ѓерѓев*, Народен Оркестар На РТС* Ка Се ЗаљубиБре Џанам
В2 Фана Шомова*, Народен Оркестар На РТС* Шо Ќе Правиме Чиниме
В3 Октет Македонија*, Народен Оркестар На РТС* Дојде Време Стара Мајко
В4 Вокална Група Костурчанки*, Оркестарот Чалгии на РТС* Тури Мајко, Тури Бистра Ракија
В5 Дувачки Оркестар При КУД Македонија* Почепско Оро

Companies, etc.

  • Manufactured By – Diskos

Credits

  • Artwork By – Доне Милјановски*

Barcode and Other Identifiers

  • Matrix / Runout (Side A Runout): POR 027 A
  • Matrix / Runout (Side B Runout): POR 027 B
  • Other (Matrix on Labels Both Sides): ПОР-027
  • Other (Standard Code): ЈУС. Н. Н4. 201
  • Rights Society: СОКОЈ
Various - 40 Години Радио Телевизија Скопје Народни Песни Од Егејска Македонија FLAC album
Performer:
Title:
40 Години Радио Телевизија Скопје Народни Песни Од Егејска Македонија
FLAC size:
1847 mb
MP3 size:
1160 mb
WMA size:
1442 mb
Released:
Style:
Folk
Rating:
4.8
Other formats:
WMA TTA XM AA APE WMA DTS
© 2018-2021 Copyrights
All rights reserved. designday.fr | Privacy Policy | DMCA | Contacts