designday
» » Da Dzaka Nakot - Bozjiot Prototip

Da Dzaka Nakot - Bozjiot Prototip FLAC album

Da Dzaka Nakot - Onetrverp. Beat, Mix & Mastering : Baze . Text : Da Dzaka Nakot CD : Da Dzaka Nakot "Bozjiot Prototip", Suriken Records 2012.

Listen to music from Da Dzaka Nakot like Aha! and Pesochen Casovnik. Find the latest tracks, albums, and images from Da Dzaka Nakot.

Stream Tracks and Playlists from Da Dzaka Nakot on your desktop or mobile device.

On this page you can listen to mp3 music free or download album or mp3 track to your PC, phone or tablet.

Da Dzaka Nakot one of Macedonia's hip hop movement veterans. gainst All Odds' and helped shape the backbone for the hip hop music in Skopje, and Macedonia. The duo functioned till 1999 when in went on a hiatus, while the two were focused on. solo projects. WIth a lot of Taz's contribution the first solo album of Da Dzaka Nakot vas coined in Tazzakstan studios/Osav Records/Topli Dom/DNS productions in the 2000/2001 period.

Real Name: Владимир Џокич. Neophodno Zlo ‎(CD, Album).

Da Dzaka Nakot - Bozjiot Prototip (2012) Macedonia. Chief & Soci - Il Mondo Che Non C'e (1997) Italy. Estilo Bajo - Jungla (1997) Colombia. Slimface - Forog a Korong (2012) Hungary. Sangue Misto - SxM (1994) Italy. La Harissa - Conquistador (2000) France. Nerviozzo – El Hombre Temah (1997) Spain.

Download مسلسلات هندية 2016 Apk . co. rototipe. Android App by prototipe. free extension zip ProtoPie . full version ProtoPie rar OneDrive MacOS. download ProtoPie (. 0) filelist format phone bittorrent.

Album Name Dyspnea - Nakot. Data de lançamento 2007. Labels Alcoholic Desaster. Estilo de MúsicaCrust. Membros têm este álbum0. 1. Every Day War. 2. Waiting for the Dead. 4. Convenient in Silence.

Tracklist

DISC 1: БОЖЈИОТ ПРОТОТИП
1 Нитро
2 Onetrverp
3 Рап-Шмап
4 Златна Бубашарба
5 Панта Реи
6 Душа На Мајк
7 Ода На Гадоста
8 SK Sleng 101
9 Школа Живота
10 Мојата Девојка
11 Аха!
12 Апостол
13 Болен Ум
14 Клошар
15 Фала за се
DISC 2: СЕ ПОД РАЈОТ
01.НЕОПХОДНО ЗЛО
1 Пролог
2 Песочен Часовник
3 Човековиот Синдром
4 Роден Губитник
5 Мозочно Мртов
6 Рапуш
7 Од Денес За Утре
8 Кога јагнињата ќе стивнат
9 Темјан
10 Откажи се од надеж
11 Армагедон
12 Епилог
02.НЕМА ПОВЕЌЕ ТАЈНИ
1 Има премногу тајни
2 Чис Челик
3 Урбани Деца
4 З.О.М.Б.И
5 Маријана
6 Психо-Логика
7 Кловн со тажно лице
8 Незнаењето е благослов
9 6 Милијарди Стории
10 Униформа
11 Нормални Луѓе
12 Мозочно По-мртов
13 Попаметниот попушта
14 Тие живеат,ние спиеме
15 Вирус
16 Нема повеќе тајни
17 Совршен
18 Студен ден во пеколот
03.БИОМЕХАНИКА
Volume 1
1 Напиздени
2 Мед и Млеко
3 Искрено
4 Радиоактивен Елемент
5 40% и на 18
6 Следиме
7 Жал на зад од солзи
8 Ова е среќа
9 Мечето Ушко
10 Нани Нани
11 Ебате животот
12 Ако има утре
13 Се под рајот
Volume 2
1 Иднината
2 Да
3 2104
4 Биомеханика
5 2+2=5
6 Здраво комшија
7 Незнајна
8 Паднат Ангел
9 Платонска љубов
10 Мммм...
11 Тикви садење
12 Семафор
13 Што кога ќе пораснеш
14 Збогум на разумот
15 Сок од бубачки
04.ТЕМНИ УЛИЦИ ЕП
1 Темни Улици (Радио Верзија)
2 Темни Улици (Влае Верзија)
3 Темни Улици (К2 Верзија)
4 Темни Улици (Чаир Верзија)
5 Темни Улици (НЛО Верзија)
6 Темни Улици (Bruce Remix)
7 Знаци
8 Криза на идентитетот
05.ПРИРАЧНИК ЗА МОДЕРНА ВОЈНА
1 Модерна војна
2 Само вистина
3 Имаме се
4 Придужи се
5 Пекол Да
6 Кога се гледаше жолто
7 Пролетна
8 Порака
9 Брука
10 Јануари
11 Темни Улици
13 Што е битно!?
07.L Prezidente
1 Прв Контакт
2 [email protected]
3 Фер
4 Свој пат
5 Горе Доле
6 Стерео Љубов
7 На подот
8 Сеуште можеш
9 Лоец на потец
10 На крајот
11 Приказни од далечна земја
12 Сигнал
13 На подот (Sirius Remix)
08.РЕТКО И РЕМИКСАНО (97-2010)
1 Габриел
2 Паднат Ангел (Inox Remix)
3 Господарот на темнината (Drumm&TazzRemix)
4 Брука (Радио Верзија)
5 Откровение (Osav Mix)
6 Роден губитник (SPP Remix)
7 7.Те смртни гревови (PsihOsav Remix)
8 Фербална Кунг-Фу вештина
9 И тие срања (Drumm&TazzRemix)
10 Кока Нијоо
11 Радиоактивен Елемент 2
12 Наравоучение (Revisited)
09.EКВИЛИБРИУМ ЕП
1 Еквилибриум
2 Мурија
3 К'смет
4 Анти-Поп
5 Двојна Негација
6 Црно и Бело
7 Големата гужва во малиот клуб
8 Балкан X-Press
9 За мене збориш
10 Бојан
Da Dzaka Nakot - Bozjiot Prototip FLAC album
Performer:
Da Dzaka Nakot
Title:
Bozjiot Prototip
Genre:
FLAC size:
1676 mb
MP3 size:
1642 mb
WMA size:
1669 mb
Released:
Style:
Hardcore Hip-Hop
Rating:
4.5
Other formats:
XM AUD MP2 VOC APE AHX AU
© 2018-2021 Copyrights
All rights reserved. designday.fr | Privacy Policy | DMCA | Contacts